KONST / Skulptur & konsthantverk / Blomsteruppsats 4621039
*
nr 462 1039
Blomsteruppsats
Argenta, Wilhelm Kåge (1889-1960), Gustavsberg 1935, 2 del, längd: 26, 5 cm, höjd: 13 cm, modell: 926, insatsen med lagningar
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2007
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 19:21:19
1
2.000 kr
23/4 13:55:16
2
Vinnande bud
- Tema
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta blomsteruppsats filigran gustavsberg konsthantverk silverinläggning silverinläggningar skulptur wilhelm kåge
-
5194 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm, höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:55
-
5195 Ikon
1900-tal, 26x22 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:07
-
5438 Parti linneduk..
olika storlekar & mönster
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:26
-
5084 Reliefplatta
metall, Susanna i badet, 11x16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:41
-
5037 Skulptur
+ kartusch, metall och trä. Höjd: 13-16 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:19
-
1025 Skulptur
1800-tal, Napoleon Bonaparte, byst i brons, sockel..//
Aktuellt bud: 4.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:15
*
Blomsteruppsats
nr 462 1039
Blomsteruppsats
Argenta, Wilhelm Kåge (1889-1960), Gustavsberg 1935, 2 del, längd: 26, 5 cm, höjd: 13 cm, modell: 926, insatsen med lagningar
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 19:21:19 | 1 | 2.000 kr |
23/4 13:55:16 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta blomsteruppsats filigran gustavsberg konsthantverk silverinläggning silverinläggningar skulptur wilhelm kåge
-
5194 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm, höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:55 -
5195 Ikon
1900-tal, 26x22 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:07 -
5438 Parti linneduk..
olika storlekar & mönster
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:26
-
5084 Reliefplatta
metall, Susanna i badet, 11x16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:41 -
5037 Skulptur
+ kartusch, metall och trä. Höjd: 13-16 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:19 -
1025 Skulptur
1800-tal, Napoleon Bonaparte, byst i brons, sockel..//
Aktuellt bud: 4.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:15